enerjicci

FAALİYETLER

e ACADEMY

HAKKIMIZDA

HABER365

energyCITY365

energyMARKET365

officeANKARA

e YOLLARDA

e FORUM

e MECLİS

e TAKİPTE

POZİTİF LİSTE

NEGATİF LİSTE

YAZI DİZİSİ

PİYASA BİLGİSİ

AKTÖRLERİ TANIYALIM

İDARİ mevzuat

TEKNİK mevzuat

LİNK KÜTÜPHANESİ

e DANIŞMA

ÜRETİM TEKNOLOJİLERİ

TERMİK ÜRETİM

YENİLENEBİLİR

DAĞITIM

OSB & BELEDİYE

FİNANSMAN

HUKUK

DİĞER MÜHENDİSLİK

VERİMLİLİK

STK & MEDYA

e HOBBY

e OYUN

e ACADEMY
e ACADEMY
e ACADEMY

Piyasaya hazırlanmış mühendislerin iş hayatı boyunca verimli çalışmalarına yönelik ve işverenlerin aradığı personeli zaman kaybetmeden, başka bir kanalda arayışa girmeden bulabilmelerine  yönelik  çalışmadır.

İlk etapta üniversitelerin elektrik-elektronik mühendisliği ve makina mühendisliği son sınıf öğrencilerinden başlanarak çalışma hayatının 5 yılını doldurmuş mühendisleri kapsayacak şekilde faaliyet sergilenecektir. Bu mühendislik katmanına elektrik enerji piyasası aktör faaliyetleri ile ilgili formasyon eğitimi verilecektir.Amaç; sektörün tüm aktörlerini ve detaylarını onlara tanıtmaktır.

Eğitim

Başlangıçta temel eğitim verilen katılımcılar için; tesislere ziyaretlerin, tecrübeli mühendislerle temasların ve karşılıklı etkileşimlerin olduğu ortamlar oluşturulacaktır. Sektör içi hedeflerini daraltmak, ilgi alanlarını tespit etmek ve eğitimlerinin kalan kısmını bu paralelde sürdürmelerini sağlamak, eksiklerinin giderilmesi için yol göstermek ve staj çalışmalarına katkı sağlamak hedeflenmektedir.

Manager

Bir yıl içerisinde verilecek eğitim neticesinde kişinin seçtiği hedefe ulaşmasını sağlamak için menajerliğimiz vasıtasıyla ilk işinin tarafımızca bulunması ve devamında kişinin iş hayatı boyunca sürecek bir menajerlik hizmetinin sunulması hedeflenmektedir.Beş yıla kadar tecrübe sahibi fakat hedefini tam belirleyememiş mühendisler için yönlendirici formasyon eğitim paketi ve sonrasında menajerlik hizmetimizin sunduğu avanytajlar  ile yola devam edilmesi hedeflenmektedir.Menajerlik anlaşması imzalanan her mühendis, anlaşma süresi boyunca beraber hareket etmeye ve kişisel gelişimine yönelik çalışmalara katılmak zorunluluğunda olacaktır.

Academedia

Emekli olmuş veya iş yaşantısını devam ettirmekte olan mühendislerin iş tecrübelerini paylaştıkları buna ilaveten öğrencilerinde tezlerini paylaşabilecekleri bir ortam hedeflenmektedir.

Emeklilik Tezleri

Emekli olacak her mühendisin geride bir emeklilik tezi veya anıları ile ilgili bir metin bırakması için teşvik edici nitelikte kurallar oluşturulmaya çalışılacaktır.

Kariyer

İş hayatını devam ettirmekte olan mühendislerin faydalanabileceği sosyolojik çalışmalar ve danışmanlık hizmetleri gerçekleştirilecektir.

CV Bankası

Enerji piyasasında iş bulmak veya iş değiştirmek isteyen mühendisler için belli bir ön kabul çalışması sonrasında, CV kabul ve yönlendirme, askıya çıkartma çalışmaları sürdürülecektir.

 

Copyright © 2013 , enerjicci.org

Başa Dön